Vaikai ir kompiuteriniai žaidimai – kas yra normalu, o ką derėtų drausti?

Niekam ne paslaptis, jog šiais laikais internetas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. To nepakeistume net ir labai norėdami, tad tenka prisitaikyti ir neretai kovoti su tam tikromis pasekmėmis. Greičiausiai pamenate, jog savo vaikystę leisdavot visiškai kitaip nei jūsų vaikai, tiesa? Na tai nereiškia, jog jų laisvalaikio praleidimo būdai yra neteisingi, tiesiog jie auga visiškai kitokioje aplinkoje ir tai mums suprasti tikrai sudėtinga. Viena iš pagrindinių šių laikų žaidimų „problemų“, kaip ją vadina tėvai, yra kompiuteriniai žaidimai. Tai jie atima daugiausiai jaunuolių laiko ir, regis, tėvams tai neatrodo priimtina. Žinoma, idealiame pasaulyje viskas vyktų taip, kaip norime ir vaikas klaustų ar gali pažaisti su draugais kieme futbolą, o ne domėtųsi kur siūlomi Steam Wallet pirkti internetinėje erdvėje. Visgi, kiekvienas jaunuolis yra asmenybė, o jos skiriasi net ir tada jei auga vienoje šeimoje. Turime priimti pokyčius ir stengtis netapti vaikų priešais, kas gali pasirodyti misija neįmanoma paauglystėje. Taigi, šį kartą aptarsime kompiuterinius žaidimus ir tai, ar jie visada turėtų būti laikomi priešu jūsų namuose.

Pradėkime nuo to, kaip jaustumėtės jūs jei mėgiamiausia veikla, kuria norite užsiimti būtų draudžiama bei stipriai kritikuojama? Greičiausiai ne kaip tiesa? Tai jums tik dar kartą parodo, kaip jaučiasi vaikas, jei neleidžiate ir draudžiate tai, ką jis mėgsta. Iš esmės kompiuteriniai žaidimai nėra problema ir netgi gali virsti sėkminga karjera ateityje, tad jų draudimas yra beprasmis. Jis tik nutolins jūsų santykius su vaikais, na o pomėgis niekur nedings, tik jis bus realizuojamas ne namuose. Jei vaikas žino, kur siūlomi Steam Wallet pirkti internete, tai jam nesutrukdys pirkti patinkančius žaidimus didžiausiose ir populiariausiose žaidimų platformose, na o apie tai žinoti jau reikėtų. Kad ir kaip bebūtų, nepilnamečiams asmenims atlikti pirkimus patiems nėra teisinga, tad jei galite būti šalia, paremti ir paskatinti savo vaiką – taip ir padarykite. Susitarkite dėl žaidimo laiko ar panašių taisyklių namuose ir jei vaikas jų geba laikytis, tik pasidžiaukite jūsų bendru susitarimu.

Terminas „kompiuteriniai žaidimai“ yra siejamas su pramoga, kur bet kokiu atveju nėra mokslas ar tobulėjimas. Na bent jau tokios nuomonės buvo laikomasi anksčiau. Visgi, šiuolaikinė jaunimo karta auga visiškai kitokioje sistemoje ir gali save realizuoti taip, kaip mes nė nesusimąstytume. Tokios specialybės kaip kompiuterinių žaidimų kūrėjai ir testuotojai jau populiarios ir itin paklausios, tad jei drausite savo vaikui tuo domėtis – gali būti jog neleisite jam siekti savo svajonių. Suderinkite pramogas ir darbus namuose, na o tai leis visiems gyventi lengviau ir mėgautis tuo, kas teikia didžiausią laimę. To norėtume patys, tad suteikime ir savo vaikams.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *