Tvarka namuose auginant vaikus – įmanoma?

Jei laukiate kol pasaulį išvys jūsų pirmoji atžala, greičiausiai nė nenutuokiate, kaip pasikeis jūsų gyvenimas. Emociniai ir psichologiniai pasikeitimai bus išties nuostabūs, na o svarbiausia, juos patirsite su jums brangiausiais žmonėmis. Tik paėmus vaiką į rankas jus apims didžiulė meilė, ir euforija, tačiau vos po pusmečio ar net anksčiau susidursite su realybe, kaip smarkiai pasikeitė jūsų kasdieniniai darbai ir rūpesčiai. Nuo šiol ko ne visas laikas bus skiriamas vaikui ir jo poreikių tenkinimui. amų ruoša keliaus į antrą planą, na o laikas, kada galėsite susitvarkyti, regis, niekad neateis. Tokia jau ta realybė auginant vaikus ir nėra ką pridurti. Visgi, nepaisant to, jog auginame vaikus, švara ir tvarka namuose išlieka prioritetu. Ne veltui sakoma, jog tvarka aplinkoje yra labai susijusi su mūsų vidine ramybe, tad jei namuose chaosas, nenuostabu, jog tą patį jaučiame viduje. Zaislai yra pagrindinis dalykas, su kuriuo mamoms labai sunku kovoti. Natūralu, jog mažieji ko ne visą dieną praleidžia žaisdami, tad daiktai keliauja po visus kambarius, o mamos nespėja juos nešioti į vietas. Taigi, ar yra būdų įveikti nuolatinį chaosą, kuris tiesiog veda iš proto? Turime kelis patarimus, kuriais su jumis pasidalinsime.

Pradėkime nuo to, jog visi tėvai turi suprasti – gyvenant su vaikais absoliuti tvarka yra tiesiog neįmanoma. Tokiu atveju turėtumėte paslėpti visus žaislus, o tai tikrai nėra sprendimas. Tad pradžioje sumažinkite savo lūkesčius ir liaukitės graužtis dėl kelių trupinių ar ne vietoje padėto daikto. Zaislai vaikams yra neatsiejama vaikystės dalis, tad geriausias būdas palaikyti tvarką – sukurti sandėliavimo sistemą. Geriausia, jog vaikas turėtų žaidimams skirtą erdvę ir zaislai nekeliautų po visus namus. Tokiu atveju tvarkyti reikės tik vieną kambarį, o ne visus namus, na o tai jau milžiniškas laimėjimas. Žaidimų kambaryje turėtų būti įrengta vieta žaislų laikymui. Ji turi būti pritaikyta ne suaugusiems, kai daiktus reikia padėti į aukštas lentynas, o vaikams, kad pastarieji galėtų mokytis tvarkytis patys. Tai mus priveda prie dar vieno labai svarbaus aspekto,- mokykite vaiką susitvarkyti jau nuo pat mažų dienų. Viskas gyvenime yra paremta mūsų įpročiais, tad tik nuo jūsų priklauso tai, ar vaikas noriai tvarkysis ar ne. Žinoma, pradžioje turėsite visa tai rodyti savo pavyzdžiu, tačiau paverskite tvarką žaidimu, kiekvieną vakarą prieš miegą kartu sudėkite daiktus, dainuokite dainas ir palinkėkite labos nakties žaislams. Tai bus puikus žaidimas ir tuo pačiu pamoka, jog visi daiktai turi savo vietas.

Vaikų auginimas yra neatsiejamas nuo chaoso, tad su tuo reikia susitaikyti ir imtis mėgautis. Tai išskirtinis laikotarpis jūsų gyvenime, kuris niekada nesugrįš, tad vertinkite bet kokius prisiminimus, kuriuos kuriate kartu. Zaislai vaikams yra pažinimo ir tobulėjimo priemonė, tad sukurkite jiems sąlygas augti ir tobulėti kartu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *